Integracja

Integracja

 

  • Spotkania "Na Przekór..." Dorotkowe rodzinki spotykają się  na przekór losowi, czasami na przekór pogodzie, na przekór złym spojrzeniom, bywa, że nawet na przekór sobie, po to by naszym dzieciom było lepiej, by mieli przyjaciół i wsparcie nie tylko w najbliższych. Z uwagi na moc różnych innych dorotkowych atrakcji spotkania odbywają się średnio raz na kwartał w siedzibie Dorotkowa lub zaprzyjaźnionych instytucjach. W ramach spotkań odbywa się też styczniowe rodzinne kolędowanie

 

    

 

 

  • "Czas dla mam" - to wieczorne spotkania przy kawie i ploteczki tylko w babskim towarzystwie:) Tatusiowie zostają z dziećmi:-) Średnio raz w miesiącu mamy podopiecznych Dorotkowa spotykają się przy kawie by nieco pogadulić, pooopowiadać o swoich dzieciach, kłopotach i radościach. Wymienić się doświadczeniami, polecić tego czy innego lekarza lub terapeutę. Pobyć razem, ale bez dzieci :-) To też czas na rozmowy "pozaDzieciowe" i "pozaDomowe", zwyczajne, "babskie" pogaduchy wiczorową porą:-)

    

  Czasami spotkania dla mam mamy wyjazdowe:-) W 2017 r. odwiedzałyśmy mamę Natalki w szpitalu w Bydgoszczy

    

 

 * * * * * * * * 

  •  Święto Dorotkowa, czyli rodzinna impreza integracyjna (zwykle w czerwcu),
  • Wyjazdy tygodniowe oraz weekendowe dla dzieci i młodzieży (bez rodziców), zwykle w okresie maj-czerwiec, wrzesień
  • Otwarte imprezy kulturalne z udziałem naszych podopiecznych (wernisaże wystaw, przedstawienia spektakli teatru "Czy TAK, czy NIE?")