DOROTKOWO. SPECJALISTYCZNE PORADY MEDYCZNE to działalność lecznicza zarejestrowana przez fundację Dorotkowo w Rejestrze Podmiotów Prowadzących Działalność Leczniczą (Z232474-2020-10-16). W sferze działalności leczniczej, oferujemy poradnictwo oraz terapię z zakresu:
- psychologii,
- fizjoterapii,
- terapii SI,
- neurologopedii klinicznej,
- terapii ruchowej,
- muzykoterapii,
- oligofrenopedagogiki,
- pedagogiki zabawy,
oraz promocji zdrowia.
REJESTRACJA
poniedziałek-piątek 11:00-16:00
Telefon: +48 606-646-615,
E-mail: poradnia@dorotkowo.pl
Adres: Toruń, ul. Szosa Chełmińska 254/258, I piętro, gabinet A-15.
Płatności należy dokonać przed wizytą, na podstawie faktury przesłanej na wskazany powyżej adres e-mail.
UWAGA! ZMIANA CEN USŁUG OD 1.02.2024.
Wizyty zarezerwowane przed 1.02.2024, a zrealizowane po 1.02.2024 oraz karnety opłacone do 31.01.2024 r. będą realizowane zgodnie z wcześniej obowiązującym cennikiem.
REHA-MANAGER
mgr Justyna Słupkowska
specjalista ds zarządzania rehabilitacją
PRACOWNIA FIZJOTERAPII
mgr Olena Utkina Fizjoterapeuta
Absolwentka Lwowskiego Państwowego Uniwersytetu Kultury Fizycznej im. I. Boberskiego we Lwowie na kierunku wychowanie fizyczne. Uzyskała kwalifikację wykładowcy wychowania fizycznego i sportu oraz certyfikat masażu leczniczego i sportowego. Obecnie studentka VII roku na Wydziale Edukacji Podyplomowej i Zaocznej na kierunku terapia fizyczna, ergoterapia Lwowskiego Państwowego Uniwersytetu Kultury Fizycznej im. I. Boberskiego we Lwowie. Planowany termin obrony czerwiec 2024 r.
Posiada 19-letnie doświadczenie zawodowe, głównie w pracy z dziećmi (zarówno pełnosprawnymi, jak i z niepełnosprawnościami). W latach 2004-2022 pracowała w szpitalu (I-szy MKL) we Lwowie na Oddziale Rehabilitacji. Za wieloletnią pracę i zaangażowanie otrzymała w 2020 roku nagrodę kierownictwa szpitala. W swojej pracy wykorzystuje nabyte doświadczenie, proponując działania dostosowane do potrzeb i stawiając trafne diagnozy. Dobrze odnajduje się zarówno w pracy indywidualnej, jak również grupowej. Praktyk z dużym sercem i cierpliwością.
DOSTĘPNOŚĆ:
CENNIK: Konsultacja: 150,00 zł/godzinę + zalecenia
Terapia (min. 5 spotkań/każde 60 min.): 120,00 zł/godzinę
(możliwość prowadzenia spotkań również w języku ukraińskim)
NEUROLOGOPEDIA KLINICZNA
mgr Justyna Słupkowska Neurologopeda kliniczny, Oligofrenologopeda, Terapeuta EEG Biofeedback
Ukończyła studia magisterskie na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu na kierunku pedagogika oraz studia podyplomowe na kierunku logopedia. Na Uniwersytecie Gdańskim ukończyła studia podyplomowe na kierunku oligofenologopedia. W kolejnych latach wyspecjalizowała się na Uniwersytecie Medycznym im. Piastów Śląskich we Wrocławiu na kierunku neurologopedii klinicznej z wczesną interwencją logopedyczną. W 2020 roku na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym zdobyła tytuł specjalisty ds. zarządzania rehabilitacją.
Odbyła liczne kursy kwalifikacyjne i szkolenia, między innymi: Szkolenie AAC Makaton, kurs na instruktora masażu Shantala, kurs metody werbalno-tonalnej (I stopnia), kurs karmienia terapeutycznego, kurs ustno-twarzowej terapii regulacyjnej, a także została certyfikowanym terapeutą Emphaty Dolls oraz EEG-Biofeedback. W roku 2021 ukończyła kurs na terapeutę RCM (Rudolfo Castillo Moralesa). Praktyk z wieloletnim doświadczeniem w prowadzeniu terapii zarówno indywidualnej, jak i grupowej z dziećmi obciążonymi anomaliami genetycznymi. Specjalizuje się w pracy z nimi i ich rodzinami od pierwszych dni po narodzinach (bywa, że i przed). Motto przewodnie w terapii: „JEST MIŁOŚĆ - JEST MOC !!!”
DOSTĘPNOŚĆ: wtorek 17:00-19:00, czwartek 17:00-19:00
CENNIK: Konsultacja: 170,00 zł/godzinę + zalecenia
Terapia (min. 5 spotkań/każde 60 min.): 150,00 zł/godzinę
Ukończyła Ukraiński Uniwersytet Katolicki na kierunku psychologia kliniczna w nurcie psycho-dynamicznym. Uczestniczyła w programie wymiany studentów Erasmus+ na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu, gdzie również odbywała praktyki psychologiczne. Jest członkinią Europejskiego Stowarzyszenia Analizy Transakcyjnej (EATA) oraz Międzynarodowego Stowarzyszenia Terapii Schematów (ISSP). Ma doświadczenie z osobami uzależnionymi, niepełnosprawnymi, a także osobami, którzy funkcjonują na wysokim poziomie psychologicznym. Terapię długotrwałą prowadzi w nurcie terapii schematów, pod kierownictwem superwizora Petera van der Sandena (Hollandia, ISSP). Obecnie jest w trakcie kursu: Psychotraumatologia paktyczna w Pomorskim Centrum Psychotraumatologii. Pracuje głównie jako terapeutka wsparcia, pomaga pacjentom mierzyć się z problemami takimi jak: współuzależnienie, ciężar dzieciństwa traumatycznego, problem separacji od rodziców, niestabilność emocjonalna czy niestabilne uczucie własnej wartości.
Ukończyła Szkołę Wyższą Psychologii Społecznej Uniwersytetu Humanistyczno-społecznego w Sopocie na kierunku psychologia oraz coaching w Wyższej Szkole Bankowej w Toruniu. Obecnie jest w trakcie drugiego roku psychoterapii w Instytucie Integralnej Psychoterapii Gestalt w Warszawie. Pracuje z dorosłymi i młodzieżą, gdzie koncentruje się na wsparciu ich w pokonaniu trudności życiowych. Jej praca podlega superwizji. W swojej praktyce wykorzystuje narzędzia takie jak: pytania, ćwiczenia, treningi, pracę z oddechem, pracę z ciałem, terapię schematu oraz technikę voice dialogue. Poprzez swoje 25-letnie doświadczenie w biznesie wspiera również osoby doświadczające problemów związanych z wypaleniem zawodowym, pracoholizmem czy trudnościami ze stresem w pracy.
Ukończyła 5-letnie studia magisterskie na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy na kierunku psychologia o specjalności wspomaganie rozwoju. W swoim CV ma także studia podyplomowe z przygotowania pedagogicznego oraz integracji sensorycznej z elementami terapii behawioralnej. W obecnej chwili podyplomowo poszerza swoją wiedzę z zakresu neuropsychologii i seksuologii klinicznej. W swojej pracy chętnie korzysta z obszaru terapii poznawczo-behawioralnej, integratywnej oraz terapii skoncentrowanej na rozwiązaniach. Wykorzystuje również metody treningu regulacji emocji, treningu umiejętności społecznych TUS, ruchu rozwijającego V. Sherborne, a także opiera się na wiedzy z zakresu psychotraumatologii zdobytej podczas kursów i szkoleń. Jej praca podlega regularnej superwizji. Dysponuje także doświadczeniem terapeutycznym w pracy z dziećmi, młodzieżą, a także dorosłymi z wieloraką, sprzężoną niepełnosprawnością. Udziela konsultacji również osobom poszukującym wsparcia w rozwoju osobistym oraz potrzebującym motywacji do podejmowania życiowych decyzji. Mnogość i różnorodność zainteresowań psychologicznych pozwala jej na holistyczne spojrzenie na Pacjenta, trudności z którymi zmaga się On oraz Jego Bliscy.
OLIGOFRENOLOGOPEDA, TERAPIA EEG BIOFEEDBACK
mgr Justyna Słupkowska Oligofrenologopeda, Terapeuta EEG Biofeedback, Neurologopeda kliniczny
Ukończyła studia magisterskie na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu na kierunku pedagogika oraz studia podyplomowe na kierunku logopedia. Na Uniwersytecie Gdańskim ukończyła studia podyplomowe na kierunku oligofenologopedia. W kolejnych latach wyspecjalizowała się na Uniwersytecie Medycznym im. Piastów Śląskich we Wrocławiu na kierunku neurologopedii klinicznej z wczesną interwencją logopedyczną. W 2020 roku na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym zdobyła tytuł specjalisty ds. zarządzania rehabilitacją.
Odbyła liczne kursy kwalifikacyjne i szkolenia, między innymi: Szkolenie AAC Makaton, kurs na terapeutę RCM (Rudolfo Castillo Moralesa), kurs na instruktora masażu Shantala oraz na certyfikowanego terapeutę EEG-Biofeedback. W roku 2018 ukończyła kurs metody werbalno-tonalnej (I stopnia), kurs karmienia terapeutycznego, została certyfikowanym terapeutą Emphaty Dolls oraz UTTR. Praktyk z wieloletnim doświadczeniem w prowadzeniu terapii zarówno indywidualnej, jak i grupowej z dziećmi obciążonymi anomaliami genetycznymi. Specjalizuje się w pracy z nimi i ich rodzinami od pierwszych dni po narodzinach (bywa, że i przed). Motto przewodnie w terapii: „JEST MIŁOŚĆ - JEST MOC !!!”
KONSULTACJE
mgr Anna Mazurkiewicz Oligofrenopedagog, Logopeda, Terapeuta EEG Biofeedback, Terapeuta wwr
W 2010 roku ukończyła studia magisterskie na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu na kierunku pedagogika (specjalność: rewalidacja osób upośledzonych umysłowo-oligofrenopedagogika) oraz studia podyplomowe na kierunkach: wczesne wspomaganie rozwoju dziecka i wczesna interwencja oraz logopedia. W 2020 roku na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym zdobyła tytuł specjalisty ds. zarządzania rehabilitacją.
Odbyła liczne kursy kwalifikacyjne i szkolenia, między innymi: Stosowana Analiza Zachowania (stopnie I-III), Szkolenie AAC Makaton (poziomy I-III), Niemowlak u Logopedy (Opieka logopedyczna nad niemowlęciem oraz MIOBOBO), Metoda Dobrego Startu, Snoezelen, Metoda Ruchu Rozwijającego, program szkoleniowy dr Anny Regner (moduły 1-2), Numicon, a także została certyfikowanym terapeutą EEG-Biofeedback oraz Geronotopsychomotoryki®. W pracę z osobami z niepełnosprawnością zaangażowana od 2003 roku, gdzie jako licealista udzielała się w Klubie Wolontariackim. Z Dorotkowem związana od 2008 roku.
CENNIK: Konsultacja: 170,00 zł/godzinę + zalecenia
mgr Tomasz Graczyk Fizjoterapeuta, Terapeuta PNF
W 2005 roku ukończył studia magisterskie Collegium Medicum Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Bydgoszczy na kierunku fizjoterapia. Ponadto posiada wykształcenie zawodowe jako technik fizjoterapii, które zdobył w Medycznym Studium Zawodowym w Toruniu. W roku 2000 rozpoczął pracę zawodową z osobami niepełnosprawnymi, którą kontynuuje do dziś. W międzyczasie ukończył również kursy na instruktora reakcji ruchowej oraz kurs na instruktora sportu.
CENNIK: Konsultacja: 170,00 zł/godzinę + zalecenia