Rehabilitacja

Rehabilitacja

 

Nasi terapeuci w swojej pracy wykorzystują m.in. metody: Krakowską, Glenna Domana, Numicon, NDT Bobath, PNF, Ruchu Rozwijającego, Metodę Dobrego Startu, Marianny i Christphera Knillów. Każdorazowo wybór metod terapii dostosowujemy do indywidualnych potrzeb dziecka, pracując na podstawie Indywidualnego Planu działania poprzedzonego wielospecjalistyczną diagnozą rozwoju dziecka.

 

Organizujemy i dofinansowujemy codzienną rehabilitację podopiecznych "Dorotkowa" w ramach autorskich projektów "Dorotkowa", na których realizację pozyskujemy środki w trybie konkursowym. Aktualnie (2020) terapię naszych podopiecznych organizujemy i dofinansowujemy w ramach projektów: 

  • "Do Świata z Dorotkowem. Rehabilitacja dzieci, młodzieży i dorosłych z niepełnosprawnościami, w szczególności obciążonych anomaliami genetycznymi" (edycja 2020-2021); Projekt adresowany do rodzin zamieszkałych na terenie województw: dolnośląskiego, kujawsko-pomorskiego, lubelskiego, mazowieckiego, łódzkiego, pomorskiego, wielkopolskiego i śląskiego (dofinansowanie: PFRON; regulamin rekrutacji i uczestnictwa w projekcie). Rekrutacja do projektu: ZAMKNIĘTA. Kolejna rekrutacja: styczeń/luty 2021 r.


  • "Deqoupage. Arteterapia dla dzieci, młodzieży i ich rodzeństwa". Projekt skierowany do dzieci i młodzieży obciążonych anomaliami genetycznymi i ich rodzeństwa zamieszkałych na terenie miasta Torunia. Rekrutacja otwarta. Zajęcia z arteterapii są bezpłatne i odbywają się w siedzibie Dorotkowa (Szosa Chełmińska 254/258, sala AP-4) w każdy wtorek w godz. 15.00-17.00. Chcąc skorzystać z zajęć, zadzwoń do sekretariatu w godz. 9.00-14.00 najpóźniej w przeddzień przyjścia: 784 69 50 50 (dofinansowanie: Gmina Miasta Toruń). W okresie wakacyjnym zajęcia odbywają się z mniejszą intensywnością;

  • "Z Dorotkowem łatwiej. Rehabilitacja dzieci, młodzieży i osób dorosłych z niepełnosprawnościami" (Edycja 2019-2022). W projekcie uczestniczy 56 rodzinek z dziećmi obciążonymi anomaliami genetycznymi (głównie Trisomią 21) z Torunia i powiatu toruńskiego (dofinansowanie: PFRON; regulamin rekrutacji i uczestnictwa w projekcie)Rekrutacja ZAMKNIĘTA. Kolejna rekrutacja: kwiecień/maj 2021 r., kierownik projektu: Marcelina Dąbrowska, e-mail: marcelina.dabrowska[at]dorotkowo.pl.

 

* * * * * * *

Istnieje też możliwość zorganizowania przez Dorotkowo rehabilitacji w trybie pozaprojektowym, w ramach odpłatnej działalności fundacji.


Koszt 60 min. terapii z konsultacją specjalistyczną 100,00 zł brutto (neurologopedia, fizjoterapia, EEG Biofeedback, muzykoterapia, rewalidacja) oraz psychoterapia (120,00 zł brutto). Jesteś zainteresowany - zadzwoń 784 69 50 50 w godz. 9.00-14.00 lub napisz: sekretariat[at]dorotkowo.pl.