Rehabilitacja

Rehabilitacja

 

Nasi terapeuci w swojej pracy wykorzystują m.in. metody: Krakowską, Glenna Domana, Numicon, NDT Bobath, PNF, Ruchu Rozwijającego, Metodę Dobrego Startu, Marianny i Christphera Knillów. Każdorazowo wybór metod terapii dostosowujemy do indywidualnych potrzeb dziecka, pracując na podstawie Indywidualnego Planu działania poprzedzonego wielospecjalistyczną diagnozą rozwoju dziecka.

 

Organizujemy i dofinansowujemy codzienną rehabilitację podopiecznych "Dorotkowa" w ramach autorskich projektów "Dorotkowa", na których realizację pozyskujemy środki w trybie konkursowym. Aktualnie (2021) terapię naszych podopiecznych organizujemy i dofinansowujemy w ramach projektów: 

  • "Dorotkowy Klub Integracji - POLSKA (2023)". Projekt jest skierowany do 300 rodzin zamieszkałych na terenie województw: dolnośląskiego, kujawsko-pomorskiego, mazowieckiego, łódzkiego, pomorskiego, warmińsko-mazurskiego, wielkopolskiego i śląskiego (dofinansowanie: PFRON). Kontakt: dorki.polska[at]dorotkowo.pl
     
  • "Deqoupage. Arteterapia dla dzieci, młodzieży i ich rodzeństwa". Projekt skierowany do dzieci i młodzieży obciążonych anomaliami genetycznymi i ich rodzeństwa zamieszkałych na terenie miasta ToruniaRekrutacja ciągła. Zajęcia z arteterapii są bezpłatne i odbywają się w siedzibie Dorotkowa (Szosa Chełmińska 254/258, sala AP-5) w każdy wtorek w godz. 15.00-17.00. Chcąc skorzystać z zajęć, zadzwoń do sekretariatu w godz. 9.00-14.00 najpóźniej w przeddzień przyjścia: +48 606 646 615 lub +48 784 69 50 50 (dofinansowanie: Gmina Miasta Toruń). W okresie wakacyjnym zajęcia odbywają się z mniejszą intensywnością.

 

Jeżeli Dorotkowo Cię wspiera, pamiętaj o umownym obowiązku informacyjnym 
i zamieść - prosimy - jeden z poniższych banerków na profilu społecznościowym lub stronie internetowej Twojego dziecka lub swoim! 

    

 

 

* * * * * * *

Istnieje też możliwość zorganizowania przez Dorotkowo rehabilitacji w trybie pozaprojektowym, w ramach odpłatnej działalności fundacji.


Koszt 60 min. terapii z konsultacją specjalistyczną 120,00 zł brutto (neurologopedia, fizjoterapia, EEG Biofeedback, muzykoterapia, rewalidacja) oraz psychoterapia (150,00 zł brutto). Jesteś zainteresowany - zadzwoń tel.: 606 646 615, w godz. 9.00-14.00 lub napisz: poradnia[at]dorotkowo.pl.

==

Projekty zamknięte w 2022 r.: