Aktualności

Aktualności

Rekrutacja do projektu Dorotkowy Klub Integracji - Polska (2024)


 

[na fotografiach Kasia z Żerników podczas indywidualnej Terapii za pomocą Sztuki i Natury]

 

REKRUTACJA DO  PROJEKTU "DorKI - POLSKA (2024)"

13.05.2024

Szanowni Państwo,

do projektu przysłano blisko 500 zgłoszeń. Tymczasem "Dorotkowo" dysponuje zaledwie 350 miejscami w projekcie.

Aktualnie trwa weryfikacja zgłoszeń. Projekty "Dorotkowa" są skierowane do członków "Dorotkowego Klubu Integracji".

Jeżeli Ty lub Twoje dziecko jesteście w Klubie (czyli otrzymaliście Państwo decyzję Zarządu "Dorotkowa" o przyjęciu do Klubu), odezwiemy się do Państwa czy to z prośbą o uzupełnienia zgłoszenia czy też z umową dot. udziału w projekcie.

Prosimy o cierpliwość.

Gdy koordynatorzy przebrną przez te 500 zgłoszeń z pewnością do każdego Klubowicza się odezwą. 

Zarząd Dorotkowa

 

 

***

Info. nieaktualne

Jeżeli jesteście w Dorotkowym Klubie Integracji (DorKI) i jesteście zainteresowani udziałem w projekcie "Dorotkowy Klub Integracji - Polska (2024)" zapraszamy do udziału w rekrutacji! Zgłoszenia prosimy przesłać za pomocą formularza rekrutacyjnego on-line [link].

Od 2014 r. Dorotkowo realizuje projekty regionalne i ogólnopolskie, wspierając dzieci i młodzież z niepełnosprawnościami także spoza Torunia, skupionych w Dorotkowym Klubie Integracji.

W 2024 r. wspieramy dzieci, młodzież i dorosłych z terenu województw: dolnośląskiego, kujawsko-pomorskiego, lubelskiego, łódzkiego, małopolskie, mazowieckiego, pomorskiego, śląskiego, warmińsko-mazurskiego, wielkopolskiego oraz zachodniopomorskiego, realizując projekt "Dorotkowy Klub Integracji - POLSKA (2024)". 

Projekt jest skierowany do 350 rodzin - członków Dorotkowego Klubu Integracyjnego (DorKI) zamieszkałych na terenie ww województw i jest dofinansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Rekrutacja do projektu trwa do wyczerpania miejsc.

Aby móc wziąć udział w rekrutacji należy być w Dorotkowym Klubie Integracji oraz nie mieć nieuregulowanych zobowiązań wobec "Dorotkowa".

 

Zanim zaczniecie Państwo wypełniać formularz należy zapoznać się z REGULAMINEM REKRUTACJI I UCZESTNICTWA W PROJEKCIE. Warto też przygotować:
1) orzeczenie o niepełnosprawności/o stopniu niepełnosprawności;
2) wynik badania cytogenetycznego (dotyczy osób, u których przyczyną niepełnosprawności są anomalie genetyczne);
3) adres mailowy, składający się z imienia i nazwiska przyszłego uczestnika projektu;
4) print screen wywiązania się z obowiązku informacyjnego lub oświadczenie o nieposiadaniu profilu w mediach społecznościowych i/lub strony internetowej dotyczącej dziecka (dotyczy uczestników poprzednich projektów). Wywiązanie się z obowiązku informacyjnego musi być zrealizowane w trakcie trwania projektu, w którym Państwa dziecko brało udział.

 

 

Po analizie zgłoszeń osoby aplikujące do projektu zostaną poinformowane czy to o brakach formalnych (z prośbą o ich uzupełnienie) czy o decyzji o przyjęciu do projektu (w przypadku spełnienia wszystkich warunków z par. 2, ust. 8 Regulaminu) czy o dostaniu się na listę rezerwową (w przypadku osób, które nie są członkami DorKI, a aplikują do Klubu i projektu). 

Wszystkie osoby, które są członkami Dorotkowego Klubu Integracji (DorKI) i spełniły warunki formalne zostaną przyjęte do projektu, a osoby które nie złożyły jeszcze formularza rekrutacyjnego, a są członkami DorKI, zostaną o to poproszone. Projekt bowiem został stworzony dla podopiecznych Dorotkowa, członków DorKI w celu kontynuacji terapii organizowanej przez "Dorotkowo" od lat.

Masz pytania? Napisz: dorki.polska[at]dorotkowo.pl 

KONTAKTY DO KOORDYNATORÓW REGIONALNYCH [kliknij link]